styl 2021


Móda s úsmevom 

Pes cestovateľ

Mám rád svoju búdu, ale toto - to je už niečo! Absolútny komfort, farebne zaujímavé, módne a hlavne už nemusím ísť do útulku, pretože si ma panička môže voziť so sebou. A ja ju môžem počas celej cesty pozorovať, obdivovať - musím si však dať pozor, aby som bol občas aj ticho. Tak akosi zhrnul svoj názor na nový príbytok náš malý štvornohý kamarát krátko predtým, ako sa za skvelý doplnok poďakoval zn. Andrea Rossi.

pes cestovatel

Knihy sú poklad

Knihy sú truhlicou poznania a celoživotnej radosti. To vieme všetci. Občas sa za koženými chrbtami klasikov schováva zásoba skvelého likéru a vyzerá to vcelku intelektuálne. Poznáme to aj z kníh, z filmov...Teraz je tu ďalší vývoj. Na Pitti Uomo vo Florencii predstavil miestny výrobca kožiarskych noviniek firma PERONI chrbty krásne viazaných kníh, ktoré tentokrát ukrývajú CD-rom a DVD. Určite efektná ozdoba bytov i kancelárií. Zostáva však nezodpovedaná otázka: prečo sa takto skrývajú...?

knihy su poklad

Čím menšie nohavičky,...

Obávate sa, že nielen celosvetové problémy, ale i stále menší formát nohavičiek zníži odbyt látok? Móda odpovedá za vás: niekde síce uberám, ale rovnováhu nájdem v bohatšom rozmachu blúzok, kde momentálne platí zlaté pravidlo: nešetriť na rukávoch! Sú tu kimonové formy, ktoré z modelov zo šatiek spravili z Karla Gotta takmer módneho dizajnéra. Pozrieť si môžete aj tento krásny návrh z kolekcie GUESS na budúce leto. Niekto by povedal: aký je ten svet zvrátený! ...keby len v tomto!

cim mensie nohavicky

Čo nie som, to si namaľujem na tričko

Vedieť sa odreagovať. Tak znie jasné odporúčanie psychológov. Teraz aj vďaka móde, konkrétne tričkám, môžeme ich rady plniť s plnou zodpovednosťou. Tričká sa stali novodobými poslami: namaľujte na ne nejaké posolstvo - portrét krásnej herečky, napríklad Audrey Hepburnovej, ako to robí talianska návrhárka Arianna Birnunziová. Alebo dieťa, ktorým už nie sme (a možno sme ani nikdy neboli), s krásne načesanými vláskami, tak ako to vo svojej kolekcii na budúce leto pripravila talianska firma ROSE A POIS. Buďte si istí, že vôbec nevadí, ak sa na vás nebude podobať. Nie je potrebné smútiť ani ľutovať za starými časmi.

namalujem na tricko

Krásny pán s krásnou aktovkou

Aj keď hlavu nevidíme, je zrejmé, že ide o krásneho manažéra, ktorý sa ponáhľa na dôležitú schôdzku. Má krásnu aktovku, určite riaditeľskú, veď taká mu aj prináleží. Len tak, pre oživenie klasiky, sa na nej pri zatváracej spone vyníma zaujímavý motív. Všimnite si, ako tú aktovku drží: žeby chcel práve upriamiť pozornosť na ten motív? Alebo si nechce zašpiniť rukáv, pretože tú kovovú ozdobu vyleštili nejakým obzvlášť účinným prostriedkom? Nech je to akokoľvek, za pozornosť určite stojí aj rukáv skvele vypracovaného saka.

ANDREA ROSSI 

Andrea Rossi

 

 

 

 

 

Svatava Vynal

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly